magyar

Legfrissebb cikkek:
2023-02-22 - Véget ért a 18. Budapesti Nemzetközi Kórusverseny és Fesztivál, norvég nőikar nyerte meg a nagydíjas versenyt | részletek
A norvég Trondhjems Kvinnelige Studentersangforening nőikar nyerte el a 18. Budapesti Nemzetközi Kórusverseny nagydíját. 2023. április 2. -- április 5. A 18. Budapesti Nemzetközi...

2022-10-20 - 18. Budapesti Nemzetközi Kórusverseny és Fesztivál | részletek
2023. április 2. – április 5.            Művészeti vezető: Hollerung Gábor         Versenyigazgató: Horváth Piroska an  event "A rendezvényen való részvétel...


inchoral

Az inchoral egy új nemzetközi kórusfesztivál hálózat

Részletek az inchoral Nemzetközi Kórusfesztivál Hálózat Alapszabályzatából

§1 Név és székhely
Az egyesület bejegyzett neve: inchoral | Internationales Chorfestival Netzwerk (Nemzetközi Kórusfesztivál Hálózat) 
Székhelye: 8020 Graz, Gabelsbergerstraße 10. Az egyesület tevékenységét világszerte fejti ki.

§2 Az egyesület célja
Az egyesület tevékenysége kizárólag közhasznú célokat (a §§ 34 ff BAO értelmében) szolgál és nem szándéka gazdasági nyereség elérése.

Küldetésünk

A kultúra, a zene, a szakirányú képzés támogatása, különös tekintettel az amatőr kórusmuzsikára, a kortárs-, valamint a népzenére, a gyermekek és fiatalok hangsúlyozott segítésével.

Hogyan szeretnénk ezt elérni?

Rendezvények szervezésével, muzsikusok, énekesek, karnagyok, zenepedagógusok, gyermekek és fiatalok részére kiadványok, kották, audiovizuális információk megjelentetésével, személyek és csoportok egyéni támogatásával.

Értékelési rendszer

Értékelési rendszerünkben szeretnénk az eredmények összehasonlíthatósága érdekében egy közös pontozási rendszert bevezetni, így a résztvevők azonos kritériumok alapján mérhetik le tudásukat, bármely rendezvényen vesznek is részt.

A kórusversenyeken versenyző kórusok programját az alábbi szempontok alapján értékeljük:

         A) Intonáció

         B) Interpretáció (stílus, kottahűség, előadói tradíciók jelenléte, stb.)

         C) Immanencia (A program felépítése)

A darabok nehézsége (azaz a darabok mennyiben felelnek meg a kórus képességeinek, tudásának, tradícióinak)

Programdramaturgia (a zenei karakterek változatossága, különböző zenetörténeti korszak jelenléte, a darabok sorrendje, a program ritmusa, stb.)

         D) Impresszió (Összbenyomás)

Kórushangzás (a hangok minősége, éneklési kultúra, stb.)

Művészi benyomás

"Jövendőbeli rendezvényeink új értékelési rendszere megőrzi az általam kidolgozott, jól ismert értékelési szisztéma minden előnyét. Emellett újabb szempontokat vezetünk be, hogy még hatékonyabban segítsük a kórusok fejlődését, még részletesebb értékelést nyújtva nekik. Egyebek mellett a zsűritől visszajelzést kapnak a választott program dramaturgiai felépítéséről, a műválasztásról, nehézségi fokukról. Az értékelés folyamatában igyekszünk megtalálni a különböző szempontok érvényesülésének ideális arányát, hogy az együttesek valós képet kapjanak teljesítményükről.

A kórusversenyek ezen új generációja, amely az inchoral - Nemzetközi Zenei Versenyek Hálózata - égisze alatt valósul meg, különös figyelmet fordít a különböző kultúrák találkozására, egymás megismerésére, a közösen átélt zenei élmények és a jól megérdemelt siker örömére."

(Hollerung Gábor)











Az oldalon szereplő információk, képek és publikációk szerzői jogvédelem alatt állnak. Copyright: Interkultur Hungaria Közhasznú Nonprofit Kft.
Cím: 1074 Budapest, Rottenbiller u. 16-22. | Telefon: 36 1 462 0330 | Fax: 36 1 342 9362 | e-mail: info@interkultur.hu; info@korusverseny.hu
Minimum felbontás: 1024 x 768 | Grafika és kivitelezés: Civertan Bt.